facebook

Wady wzrokuNa prawidłowe działanie układu wzrokowego składa się szereg elementów. Gdy wszystkie z nich działają prawidłowo wówczas oczy dostosowują sie do natężenia światła, prawidłowo postrzegają kolory i potrafią określić położenie obiektów w przestrzeni. Jednak nie wszystkie gałki oczne są idealne. Jedne są za krótkie, inne z kolei za długie a jeszcze są takie które posiadają nierówną krzywiznę rogówki. Każde z tych odstępstw jest odpowiedzialne za inną wadę wzroku co pokazują poniżej omówione przykłady. Najprostszym sposobem do niwelowania wyżej wymienionych nieprawidłowości są okulary z odpowiednio dobranymi szkłami korekcyjnymi.  
 
Krótkowzroczność (myopia) – jedna z najczęściej spotykanych wad refrakcji. Gałka oczna jest zbyt długa lub moc układu optycznego oka jest zbyt duża, powodując skupianie promieni świetlnych przed siatkówką. Wadę tę można korygować soczewkami wklęsło-wypukłymi, z mocą ze znakiem (-)
 
Nadwzroczność (dalekowzroczność, hyperopia) – jedna z najczęściej spotykanych, obok krótkowzroczności, wad refrakcji. Powodem nadwzroczności jest zbyt krótka gałka oczna lub zbyt mała moc układu optycznego oka (promienie świetlne skupiają się za siatkówką). Wadę tę można korygować soczewkami ze znakiem (+)
 
Astygmatyzm (niezborność) – wada najczęściej spowodowana niesferycznym kształtem centralnego obszaru rogówki, przez co dla różnych południków gałki ocznej skupienie promieni świetlnych następuje w różnej odległości od siatkówki. Często występuje z nadwzrocznością lub krótkowzrocznością. Niezborność można korygować soczewkami cylindrycznymi.
 
Prezbiopia (starczowzroczność) - występuje zwykle u osób po 40 roku życia i wiąże się z utratą elastyczności soczewki w gałce ocznej, a tym samym ze spadkiem amplitudy akomodacji. Przedmioty położone blisko są postrzegane jako nieostre.
 
Przyjdź do nas i sprawdź swój wzrok. Dla klientów "internetowych" badanie wzroku gratis.
Wydrukuj sobie kupon rabatowy klikając TUTAJ

Oferujemy szereg towarów w najwyższej jakości i najniższej cenie
- Oprawy okularowe z tworzywa od 38zł
- Oprawy okularowe metalowe od 80zł

WIĘCEJ

SOCZEWKI Z POWŁOKĄ ANTIFOG...

 

WIĘCEJ